Достапни линкови

Во Њујорк судење на организаторот на нападите врз САД


Американските власти соопштија дека Калид Шаик Мохамед кој е осомничен за главен организатор на терористичките напади врз Америка во 2001 година и четворица други ќе бидат пренесени од затворот во Гуантанамо на Куба во Њујорк. Според најавите, ним во Њујорк треба да им се суди за нападите во кои загинаа околу три илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG