Достапни линкови

Ден на дрвото- ќе бидат засадени 7 ипол милиони дрвца


Под мотото „Замисли ја Македонија во зелено“ денеска на 120 локации во 32 општини низ земјава ќе се засадат 7 ипол милиони дрвца во рамките на четвртата акција “Ден на дрвото - засади ја својата иднина“. Здружението „Ден на дрвото“ обезбеди бесплатен превоз за сите граѓани до локациите и воедно ги повикува да земат учество во акцијата за уште повеќе да ја унапредиме животната средина.
XS
SM
MD
LG