Достапни линкови

Германија бара од Авганистан поефикасна борба против криминалот


Германскиот министер за одбрана Карл Теодор Гутенберг ја повика авганистанската влада да ги зголеми своите напори во борбата против корупцијата и криминалот, ако сака да ја поврати довербата на Берлин. Тој е во посета на Кабул, каде што изјави дека Германија треба да види јасни знаци на напредок. Германскиот парламент треба да гласа во декември дали да се испратат уште војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG