Достапни линкови

Во Хрватска од свински грип починале 4 луѓе


Во Хрватска денеска починал уште еден човек заразен со новиот тип на грип Х1Н1, со што бројот на жртви од свинскиот грип во таа земја се искачи на четири, соопштуваат од Клиниката за заразни болести. Во Хрватска има повеќе од 2.500 заразени.

XS
SM
MD
LG