Достапни линкови

Авганистан бара помош за справување со корупцијата


Портпаролот на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска ја коментирал загриженоста на западните сили за корупцијата во земјата. Симак Харави побарал од меѓународната зедница и таа да учествува во справувањето со корупцијата во Авганистан. Изјавата на авганистанските власти доаѓа откако американскиот амбасадор во Авганистан, Карл Еикенберу изрази загриженост од тоа што ќе се праќаат дополнителен број на војници , а владата не покажува напредок во борбата со корупцијата.

XS
SM
MD
LG