Достапни линкови

Во Србија досега од свински грип починале 8 луѓе


Во Србија досега се регистрирани 266 случаи на луѓе заболени од свински грип , а од нив 8 починале, изјавил министерот за здравство Томица Милосавлевиќ. Тој изјавил дека во последните две недели најголем број од заразенете се млади луѓе на возраст од 7 до 19 години, со што се оправдува одлуката за школски распуст.
XS
SM
MD
LG