Достапни линкови

Палестинската Изборна комисија повика на одложување на изборите


Палестинската Изборната комисија предложила да се одложат парламентарните и претседателските избори закажан за 24 јануари Според Хана Насир претставничка на Комисијата, нема да може да се гласа затоа што Хамас ги забрани изборите во појасот Газа. Претседателот Махмуд Абас, сега мора да реши дали да ја ги прифати советите на Комисијата. Тој претходно изјави дека нема да се кандидира на изборите бидејќи мировниот процес со Израел е доведен во ќор-сокак.
XS
SM
MD
LG