Достапни линкови

Нови 43 заразени со свински грип во Македонија


Во Македониај во последните 24 часа, се регистрирани 43 нови случаи на заразени со свински грип , соопштуваат од Министерството за здравство. Од заразените 22 –ца се на возраст од 15 до 19 години.

XS
SM
MD
LG