Достапни линкови

Милошоски упати писмо со барање Македонија да добие датум за членство во ЕУ


Министерот за надворешни работи на Македонија, Антонио Милошоски, денеска упати писмо до неговите колеги од ЕУ во кое бара Европскиот совет во декември да одреди датум за почеток на претпистапните преговори за членство на земјата во ЕУ. Тој во писмото објаснил дека ако започнат преговорите тоа суштински ќе ги поттикне и останатите држави во регионот во претпристапните реформи.


XS
SM
MD
LG