Достапни линкови

Според „Форбс“ Обама е највлијателен човек на светот


Американскиот магазин "Форбс", го рангира рускиот премиер Владимир Путин на трето место на најмоќни луѓе во светот. Американскиот претседател Барак Обама се наоѓа на врвот на листата на 67 највлијателни личности од политичкиот свет, а втор на листата е кинескиот претседател Ху Џинтао. Рускиот претседател Дмитриј Медведев е на 43-то, а светскиот терорист број еден Осама Бин Ладен е на 37-то место.
XS
SM
MD
LG