Достапни линкови

Средба Нимиц - Василакис во Њујорк


Медијаторот Метју Нимиц, како што јавуваат грчките медиуми, денеска во Њујорк ќе има средба со грчкиот преговарач Адемантиос Василакис. За в сабота била најавена средба на Нимиц и со македонскиот преговарач Зоран Јолевски, по што медијаторот ќе оценел дали да закаже и заеднички состанок со двајцата преговарачи.
XS
SM
MD
LG