Достапни линкови

Медведев - годишно обраќање до нацијата


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска ќе го има годишното обраќање до нацијата. Се очекува во фокусот да биде модернизацијата на руската економија, која беше тешко погогодена од финансиската криза.
XS
SM
MD
LG