Достапни линкови

Во Пакистан загинале 11 војници


Најмалку 11 припадници на пакистанските безбедносни сили загинале денеска во одвоени бомбашки напади во близина на границата со Авганистан. Во нападите загинал и еден случаен минувач. Нападите се случиле во близина на градот Галани што се наоѓа на 200 киломерти од Јужен Вазиристан , каде пакистанските сили вршат офанзива против упориштата на талибанците.

XS
SM
MD
LG