Достапни линкови

Перес:Иран преставува глобална опасност


Израелскиот претседател Шимон Перез, денеска побарал од Бразил да го искористи своето право на глас во меѓународната заедница и да побара да се запрат иранските нуклеарни амбиции и да запрат со поддршката на палестинските милитантни групи. Перес во обраќањето пред бразилскиот конгрес го нападнат Иран дека е претставува глобална опасност.
XS
SM
MD
LG