Достапни линкови

Груевски:Повторната блокада ќе значи дека Грција не сака да го реши спорот


Премиерот Никола Груевски денеска изјавил дека ако во декември Грција го блокира почетокот на преговори за членство на земјата во ЕУ, тоа ќе значи дека Грција не сака да се реши спорот за името. Премиерот смета дека блокадата не е начин на решавање на спорот за името бидејќи помина една година од блокадата за влез во НАТО , па името сеуште не е решено.XS
SM
MD
LG