Достапни линкови

Доживотен затвор за убиецот на бремена жена во Германија


Германскиот суд во Дрезден денеска го осуди на доживотен затвор човекот кој убил бремена жена од Египет во судница во Дрезден. Убиството предизвика внимание во муслиманскиот свет , бидејќи се мислеше дека жената била убиена затоа што учествувала во судската расправа за носење на шамија. Обвинителството бараше смртна казна за обвинетиот германец со руско потекло Александар Виенс.Тој признал дека ја убил жената.

XS
SM
MD
LG