Достапни линкови

Карзаи ќе биде инаугуриран на 19 ноември


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи на 19 ноември треба да положи свечена заклетва за вториот мандат како претседател на Авганистан. Портпаролот на Министерството за одбрана, генерал Захер Азими изјавил денеска дека на церемонијата ќе присуствуваат неколку домашни министри но не кажал дали ќе присуствуваат странски претставници.
XS
SM
MD
LG