Достапни линкови

Прогласена епидемија на свинскиот грип во Србија


Министерот за здравје во Србија, Томица Милосављевиќ прогласи епидемија на новиот грип на територијата на цела Србија. Институтот за вирусологија на Србија потврди 258 случаи на свинскиот грип, од кој досега починаа 7 луѓе.
XS
SM
MD
LG