Достапни линкови

Руско - грузиски разговори во Женева


Русија и Грузија денеска во Женева започнаа 8 рунда разговори за безбедноста и раселените лица по војната во Август – 2008 околу гризиската сепаратистичка република Јужна Осетија. На средбата учествуваат и преставници на Јужна Осетија и втората грузиска сепаратистичка република Абхазија. Истовремено Тбилиси денеска ја обвини Москва за илегално затворање на 5 грузиски рибари кои рибареле во теритријалните води на Црно Море и побара нивно ослободување.
XS
SM
MD
LG