Достапни линкови

Осудени двајца азербејџански блогери


Двајца блогери во Азербејџан се осудени на 2 и 2,5 години затвор под обвинение за хулиганство. Аднан Хаџизада и Емин Мили тврдат дека се осудени поради критики на властите. Организациите за човекови права исто така го критикуваа случајот.
XS
SM
MD
LG