Достапни линкови

Авганистан - пронајдено телото на исчезнат војник


Воени нуркачи открија тело на еден од двајцата американски војници кои исчезнаа минатата недела во западен Авганистан. По вториот се уште се трага. Тие исчезнаа во близина на границата со Туркменистан кога се обидуваа во една река да ги пронајдат набавките фрлени од авион. За време на потрагата по војниците избувнале и борби со милитантите во регионот.
XS
SM
MD
LG