Достапни линкови

Снајперистот од Вашингтон е погубен


Џон Ален Мухамед, кој ја изврши серијата снајперски напади во кои загинаа 10 луѓе во и околу Вашингтон во 2002 година беше погубен со инекција во државата Вирџинија. Неговиот соучесник ,тинејџерот, Ли Бојд Малво, беше осуден на доживотен затвор. Мухамед и Малво во текот на три недели стрелаа врз обични луѓе кај една бензинска станица, за време на една забава во шума, на паркинзи, трговски центри пред ресторани и училишта.
XS
SM
MD
LG