Достапни линкови

Прогноза за времето- облачно со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно наместа со повремени слаби врнежи од дожд. Ќе дува и слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура се движи од четири до 10, а дневната ќе биде од 11 до 16 степени. Во Скопје и околината ќе биде променливо облачно. Утринската температура е околу седум, а дневната ќе достигне до 14 степени.
XS
SM
MD
LG