Достапни линкови

Ирак не го одобри договор со светски групаци за нафта


Ирачката влада не го одобрила договорот со американско –европската групација за нафта „Ексон мобил“ и „Ројал Дач Сеил“, за развој на нафтено поле на југот на земјата. Минатата недела Багдат го заврши договорот со британски и со кинески фирми за развој на нафтено поле во најголемото светско наогалиште Румаила.

XS
SM
MD
LG