Достапни линкови

Во Украина 174 луѓе починале од грип


Во Украина од грип и проблеми со дишните патишта починале 174 луѓе, а заболени се повеќе од 1 милион, изјавил денеска заменик министерот за здравство Васил Лазорицинец. Од новиот тип на грип Х1Н1 имало околу 60 заразени од кои досега починале 14 луѓе. Украинскиот претседател Виктор Јушченко изјавил дека земјата треба да се подготви за втор бран на епидемијата.


XS
SM
MD
LG