Достапни линкови

Во Колумбија загинале 9 војници


Најмалку 9 колумбиски војници загинале а 4 се повредени во денешните борби со екстремно левичарските бунтовници, соопштиле колумбиските власти. Командантот на нападнатата патрола изјавил дека околу 100 припадници на Револуционерните оружени сили ги нападнале војниците додека биле во патрола. Министерството за одбрана објавило дека од 18 октомври откако започнале немирите, загинале 389 војници и полицајци
XS
SM
MD
LG