Достапни линкови

Во Јордан уапсени фалсификатори на дозволи за ирачани


Јорданската весникот "Ал-Гад" денеска објави дека безбедносните сили разбиле криминална група, која фалсификувала дозволи за престој на ирачани во земјата. Околу половина милион ирачани избегаа во Јордан по американската инвазија на Ирак во 2003 година.

XS
SM
MD
LG