Достапни линкови

Саудиска Арабија и понатаму ќе ги бомбардира јеменсите бунтовници


Министерот за одбрана на Саудиска Арабија, Принц Калед бин Султан, изјавил денеска дека земјата ќе продолжи со воените напади против јеменските бунтовници се додека тие не се повлечат од границите на двете земји. Бунтовниците соопштиле дека во нападите загинале две жени и едно дете. Во меѓувреме министерот за надворешни работи на Иран, Манучер Мотаки, негираше дека Техеран им дава подршка на јеменските бунтовници, велејќи дека неговата земја сака стабилност во целиот регион
XS
SM
MD
LG