Достапни линкови

Нов биланс:Во нападите во Пакистан, 20 жртви


Се зголемува бројот на загинати и повредени во денешната експлозија на бомба во близина на Пешевар во Пакистан. Според информации на полицијата најмалку 20 луѓе загинале а 55 се повредени. Бомбашките напади во Пешевар и во неговата околина се реакција на Талибанците против офанзивата на пакистанските сили во Јужен Вазиристан

XS
SM
MD
LG