Достапни линкови

Хашим Тачи:Изборите на Косово, најважно случување по независноста


Косовскиот премиер Хашим Тачи оценил денеска дека локалните избори на Косово кои треба да се одржат на 15 ноември се најважното случување по прогласувањето на независноста. Ако изборите успеат, тоа ќе се рефлектира добро на земјата за да може процесот на признавање на независноста да продолжи , но добро ќе се одрази и на евроатланските аспираци на земјата, го пренесува агенцијата БЕТА соопштенето од Кабинетот на Тачи.
XS
SM
MD
LG