Достапни линкови

Бомбашки напад во Пакистан, најмалку 3 мртви


Најмалку 3 луѓе загинале, а 7 се повредени во експлозија во северозападниот дел на Пакистан, во градот Чарсада, соопштуваат полициски извори. Според нив бомбата била поставена под автомобил. Чарсада се наоѓа на 40 километри од Пешевар. Овој бомбашки напад е последниот од серијата самоубиствени напади во Пешевар и во неговата околина.
XS
SM
MD
LG