Достапни линкови

Македонска воена делегација во посета на Кина


Заменик министерот за одбрана Емил Димитриев и началникот на Генерлшатбот, генерал потполковник Мирослав Стојановски претстојуваат во официјална посета на Вооружените сили на Кина, соопшти Министерството за одбрана. Домаќин на македонската делегацијата е кинескиот министер за одбрана генерал Лианг Гуангли. Билатералната воена соработка во изминатиот период главно е на полето на воената едукација, меѓународни студии и обука на инструктори за боречки вештини.
XS
SM
MD
LG