Достапни линкови

Писма со сомнителен прашок до странски мисии во Њујорк


Три дипломатски мисии во Њујорк примиле писма во кои имало сомнителен бел прашок, соопшти полицијата. Според првичните испитувања, прашокот кој бил испратен до седиштата на мисиите на Франција, Узбекистан и Австрија, не содржел некава опасна супстанца. Трите писма биле испратени од Далас, Тексас, а на едно од нив имало напис Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG