Достапни линкови

Милошоски пред Комисијата за надворешни работи на ЕП


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска во Брисел ќе има излагање пред Комисијата за надворешни работи на Европскиот парламент. Милошоски, како што најави МНР, ќе побара поддршка за определување датум за почеток на преговорите за членство на Македонија во Унијата. Во текот на посетата, тој треба да се сретне со претседателот на Комисијата за надворешни работи Габриеле Албертини, со известителот за Македонија Зоран Талер, известителот во сенка од редовите на Европската народна партија Едуард Кукан, како и со претседателот на Делегацијата на Европскиот парламент во Мешовитиот парламентарен комитет на Република Македонија и Европската унија, Јорго Шацимаркакис.
XS
SM
MD
LG