Достапни линкови

Престрелка меѓу морнариците на Северна и Јужна Кореја


Јужнокорејските медиуми објавија дека имало престрелка меѓу морнариците на Северна и на Јужна Кореја. Нема информации за мртви или повредени. Според медиумите, јужнокорејските бродови пукале кон севернокорејски бродови што наводно влегле во водите на југот. Морнарицата од северот возвратила на огнот.
XS
SM
MD
LG