Достапни линкови

Јапонска помош за Авганистан


Јапонското министерство за надворешни работи соопшти дека Јапонија планира да му даде на Авганистан помош во вредност од 5 милијарди долари во наредните 5 години. Парите ќе бидат наменети за зајакнување на полицијата, земјоделството и инфраструктурата.
XS
SM
MD
LG