Достапни линкови

Клинтон:Иран да ја прифати нуклеарната програма на ОН


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон, денеска го повика Иран да го прифати предлогот на ОН за збогатување на ураниум. Клинтон, говорејќи во Берлин, изјавила дека ќе има последици , ако Иранското раководство не успее да ги исполи своите обврски во врска со нуклеарното прашање.
XS
SM
MD
LG