Достапни линкови

Грузиски тинејџери уапсени ви Јужна Осетија


Властите во Јужна Осетија соопштиле дека уапсиле четворица грузиски тинејџери обвинети за илегално преминување на границата. Од министерството за информаци соопштиле дека момчињата на возрасто од 14 до 17 години со себе носеле рачни гранати и други експлозивни средства. Тинејџерите негирале дека сторите нешто лошо. Од набљудувачка мисија на ЕУ во Грузија соопштиле дека се во контакти со сите страни и изразиле длабока загриженост за судбината на момчињата.
XS
SM
MD
LG