Достапни линкови

Во Бразил за 11 години убиени 10 илјади луѓе


Повеќе од 10 илјади луѓе се убиени во Риo де Женеиро, како резултат на препукувањата со полицијата во последните 11 години, јавуваат бразилските медуими. Според истражувањата од јануари 1998 до септември 2009, загинале 10.216 луѓе во престрелки со полицијата или додека се полицијата се обидувала да приведе некој осомничен.


XS
SM
MD
LG