Достапни линкови

Во Авганистан, 11 луѓе починале од свински грип


Авганистанскиот министер за здравство изјавил дека досега од свински грип починале 11 луѓе, а повеќе од 78о луѓе се инфицирани од новиот вирус. Според министерот половина од заразените се странци. На 1 ноември авганистанската влада ги затвори сите училишта на три недели откако почина првиот човек од свински грип. Во светот од новиот вирус починаа повеќе од 6.000 луѓе.
XS
SM
MD
LG