Достапни линкови

САД му дава време на Иран за планот за нукларната програма


Американскиот претставник во Меѓународната Агенција за Атомска енергија , Глин Дејвис, денеска изјавил дека Вашингтон ќе му даде време на Иран за да даде одговор на предлог планот за иранската нуклеарна програма. Но Дејвис рекол дека САД сепак се надеваат на брз одговор од Иран. Официјалните власти во Техеран сеуште не одговориле на предлогот на ОН за збогатување на ураним за потребите на Техеран.
XS
SM
MD
LG