Достапни линкови

Во Русија убиени 4 милитанти


Руските безбедносните сили убиле четворица милитанти денеска во рускиот регион Карачејево-Черкезија. Според соопштението на безбедносните сили, еден од убиените учествувал во војната во Чеченија во 1990-2000, а еден од нив порано бил офицер. Во престрелката со милитантите бил повреден и еден претставник на руските сили.
XS
SM
MD
LG