Достапни линкови

Тројца американци загинале во Ирак


Двајца американски пилоти загинале кога нивниот хеликоптер се урнал во северен Ирак. Американската армија соопшти и дека еден маринец починал во инцидент во провинцијата Анбар. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG