Достапни линкови

Отворен патот за изборите во Ирак


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун и американскиот претседател Барак Обама го поздравија усвојувањето на неопходните закони од страна на ирачкиот парламент, кои го отвораат патот за одржување на парламентарните избори во Ирак. Изборите би требало да се одржат кон крајот на јануари.
XS
SM
MD
LG