Достапни линкови

3-ца загинати во експлозија во Пешавар


Полицијата во Пакистан соопшти дека 3 лица загинале, а 5 биле повредени во самоубиствен напад во градот Пешавар. До инцидентот дошло на еден контролен пункт на влезот од градот. Вчера во близина Пешавар, во сличен самоубиствен напад, настрадаа 12 лица, а над 30 беа повредени.
XS
SM
MD
LG