Достапни линкови

Поплави во Салвадор- прогласена вонредна состојба


Властите во Салвадор прогласија вонредна состојба по смртта на 124 лица во поплавите кои ја зафатија земјата. Поплавите се последица од изобилни врнежи предизвикани од Ураганот Ида. Соединетите Американски Држави испратија предупредување за можен ураган во јужниот дел на северноамериканскиот континент.
XS
SM
MD
LG