Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- облачно со дожд


Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд. Поинтензивен дожд ќе има во источниот и југоисточниот дел од земјава. Ќе дува умерен, а повремено засилен јужен ветер. Температурите ќе се движат од 6 до 16 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 13 степени.
XS
SM
MD
LG