Достапни линкови

Во Турција од свински грип починале 27 луѓе


Во Турција денеска од свински грип починале четворица луѓе со што бројот на луѓе кои досега починале од новиот тип на вирус Х1Н1
се искачи на 27 луѓе. Меѓу оние кои денеска починале е и едно двегодишно девојче. Во Турција вакцинацијата против свински грип започна пред една недела и се очекува за бидат вакцинирани 28 милиони луѓе што преставува близу половина од населението во земјата.XS
SM
MD
LG