Достапни линкови

Пронајдени залутаните туристи во Шпанија


Властите во Шпанија денеска соопштиле дека ги пронашле петмината туристи кои се изгубиле на Пиринејските Планини. Две жени од групата веќе биле мртви кога ги пронашле, а останатите тројца иако премрзнати сепак биле живи. Туристите на возрат меѓу 45 и 60 години, незнаеле да ја најдат патеката за назад, и се поделиле во две групи за побргу да најдат помош., соопштиле властите.

XS
SM
MD
LG