Достапни линкови

Невреме во Грција


Еден човек загинал а еден е исчезнат во бурата која денеска ја зафати Грција. Од невремето се поплавени куќи,патишта, фарми,а се удавиле и многу животни. Спасувачите се обидуваат да спасат стотици луѓе кои се заробени во своите домови во северна и централна Грција.Од Националната метеоролошка служба соопштиле дека бурата ќе престане до утре.


XS
SM
MD
LG